Електромонтажні вироби - це група електричних приладів, яка призначена для стаціонарної установки (монтажу) в певних місцях установки в мережах AC / DC. Група включає в себе різні розетки (мережа, телефон, комп'ютер), вимикачі, термостати, і т.д.
Сучасні електромонтажні вироби повинні відповідати певним вимогам: простота монтажу, простота використання, надійність, безпека і, звичайно ж, привабливий зовнішній вигляд. Необхідно пам'ятати, що надійність внутрішніх електричних мереж будинку або квартири залежить не тільки від правильного виконання електромонтажних робіт, а й від якості використовуваних електроустановочних виробів. Правильна добірка електромонтажних виробів і під'єднаних до них побутових електроприладів за номінальним значенням струму (допустимому навантаженні) і місцем установки є основною умовою їх безпечної експлуатації. Наприклад, для розетки, призначеної для струму в 6А, гранично допустима навантаження буде 1,3 кВт, для розетки на струм в 10А - 2,2 кВт, для розетки на струм в 16А - 3,5 кВт. Зазначені значення діють лише в тому випадку, якщо відрізки проводів відповідають. Звичайні побутові розетки мають номінальну вартість струму 10А або 16А, а перемикачі – 10А. Для вибору та придбання електроінсталяційних пристроїв необхідно вивчати їх основні типи, принципи і допустимі режими роботи, а також визначити ступінь надійності відібраних конструкцій. Крім того, вибір приладів повинен враховувати їх умови експлуатації. Наприклад, для кімнат з високою вологістю (санвузлів), електромонтажні вироби застосовують при вологонепроникній реалізації.
Деякі вироби, призначені для зовнішньої установки в саду або на фасаді будинку, виконані таким чином, що їх неможливо розібрати за допомогою звичайного інструменту.
За способом монтажу електромонтажні вироби можуть бути внутрішніми і зовнішніми. Для кожного виробу передбачені один або декілька варіантів кріплення. Способи кріплення залежать від призначення приладу, місця його монтажу, конструкції корпуса, умов експлуатації і т.д.
Внутрішні пристрої використовуються для прихованої проводки. Вони не мають власного захисного корпусу,а їх відкриті провідні елементи розташовані в нішах стін всередині монтажної коробки. До монтажної коробки їх можна закріплюти через розсувні лапки-розпорки або фіксацією саморізами (останній спосіб більш надійний).